Avukata Sor

Avukata Sor

Avukata Sor

Avukata Sor Bölümünde İyi sorular sormak amaçlı:

Avukata soru sor; kısa ile öz olun ile sorunuz açık ile son derece belirgin olsun. Avukatlar kısa ile öz olan kendi uygulama ile uzmanlık alanlarıyla ilgili soruları okumaya ile cevaplamaya daha yatkındırlar. Ayrıntıları bir sonraki aşamaya saklayın.

Odakta Kalın

Avukata sor bölümünde sorunuzu yalnız bir hukuki meseleyle sınırlayın. Avukata sor bölümüne daha çok hukuki sorununuz mevcut ise farklı farklı sorular gönderebilirsiniz.

Avukata Soru Sor Bölümü Soru Sorulması İçindir, Sadece Konuyu Anlatmayın

Avukata sor bölümünde sorulan asıl sorular (mesela; kendi şirketimden ücret alır isem bu zimmetime para geçirme midir?) belirli belirsiz kelimelerden oluşmakta olan cümlelerden daha güzel cevaplar almaktadır. (örneğin; “zimmetime para geçirdim” demek yerine)

Avukata Soru Sor Bölümünde Sorarken Ayrıntı Eklemek İçin Tavsiyeler

Konuya bağlı kalın: Avukata soru sor bölümünde sorar iken yalnızca konunuzla alakalı, alakalı ayrıntılara yer ilerin. Kişisel olarak belirlenebilecek veriler ilermemeye özen gösterin.

Göndermeden önce okuyun: Ayrıntıları ekledikten sonra, avukata sor bölümünde sorunuzu sormadan evvel bütün soruyu baştan itibaren tekrar okuyun. Avukata sormak üzere hazırlanan probleminiz açıkça belirtilmiş mi? Okuması ile anlaması rahat mı?

Sorularınıza Cevap ilermek Üzere Hazır olan Hukuk Uzmanlarına Soru Sormak Artık Çok Basit

Güzel bir cevap mı istiyorsunuz? “Kimler, Nedir, Ne zaman, Nasıldır” ile başlayan ayrıntılı, net, kapsamlı, tam bir soru sorunuz ile ayrıntı ekleyiniz. Avukata soru sor aracılığıyla sorduğunuzda, bu daha hızlı ile daha iyi bir cevap almanızı sağlayacaktır.

Uyarı: Soracağınız soruların mahiyetine göre ilerilecek cevaplar Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince danışmanlık ücretine tabi tutulacaktır.

Avukata Soru Sor Bölümünde Sorulabilecek Örnekler

– Birisinin onayı olmadan onunla yapılan konuşmayı kayıtta tutmak legal midir?

– Kardeşimle beraber bir eile sahibiz ile mülkiyetini oğluma aktarmak istiyoruz. Nasıl yapabiliriz?

– Kendisiyle iletişimde bulunduğum durumlarda avukatımı davadan ne şekilde azledebilirim?

– Alıcı tarafından oldukça geciktirilmiş bir arazi sözleşmem mevcut. Mülkiyeti tekrar üzerime alabilmek için en güzel yol nedir?

– Tersime açılmış bir icra takibi mevcut. Ne yapmalıyım? İcra avukatlarınızdan destek alabilir miyim?

– Yurtdışına satış yaptığım firma borcunu ödemiyor. Ne yapabiliriz?

Avukata Sor Bölümünde Soru Sorabileceğiniz Hukuk Dalları

– İcra ile iflas hukuku ile borç tahsili

– Ticaret Hukuku ile Sözleşme Hukuku

– Ceza Hukuku

– Aile Hukuku ile Boşanma

– İş Hukuku ile işçi – işileren avukatlığı

– Taşınmaz Hukuku ile Kentsel Dönüşüm

– ilergi Hukuku

– Sigorta Hukuku ile Trafik Kazaları

– Fikri ile Sınai Mülkiyet Hukuku – Marka, Patent, Tasarım

– Yabancılar Hukuku ile Yabancıların Türkiye’de oturma, çalışma izinleri, dava takibi

– İhale Hukuku ile Kamu İhale Kurumu

– Borçlar Hukuku ile Tazminatlar

– Bilişim Hukuku ile Bilişim Ceza Hukuku

– Deniz Ticareti Hukuku

– Kat Mülkiyeti

– Kamulaştırma

– Vatandaşlık

– İnşaat Hukuku

– İmar Hukuku

– Bankacılık ile Finans Hukuku

Belirtilen alanlarda ile hukukun çoğu dallarında uzman olan avukatlarımızdan oluşan geniş kadromuzla sorularınıza hızlı ile doğru, tutarlı cevaplar ilermekteyiz. Yıllara dayanan tecrübemiz ile bilgi birikimimizle bugüne kadar müilekkillerimize en üst düzeyde hızlı bir şekilde hizmet ilermiş ile ilermeye de devam etmekte, sorumluluklarımızın bilincinde olarak görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışmakta ile büyük oranda da başarı elde etmekteyiz. Sayısı 100’ü aşkın referanslarımızla avukata sorma ile hukuki danışmanlık konularında ulusal ile uluslararası çerçeilede doğru hizmet ilerdiğimizin bilincinde olarak hareket etmekteyiz.

Sorularınızı gönderirken şunları anladığınızı ile kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz:

– Avukatlarımıza soru sormanızla avukat – müilekkil ilişkisi kurulmamaktadır. Soru sorduğunuz avukatların sorunuza cevap ilermesi aranızda ilekalet ilişkisi kurulduğu ile gelecekteki müilekkilliğinizi kabul ettiği anlamına gelmez. Size ilerilen cevaplar hukuki tavsiye niteliğinde değildir ile gizlidir.

Tüm avukatlık işlemlerinde sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. Sorularınızı aşağıdaki yorumlar kısmından  bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar
  Burcu
  9 Temmuz 2019

  Çalıştığım özel kolejde 1 yıldır maaşlarımızı geç alıyoruz, sözleşmenin son bir ayı kaldı ben haklı fesih yaparak işsizlik maaşına başvurmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   23 Temmuz 2019

   Merhaba,Ücretlerin ne zaman ödenmesi gerektiği İş Kanunun da belirtilmiştir.Ücretin ödeme gününden itibaren 20 gün geçmesine rağmen,ücret halen ödenmemişse işçi,iş akdini haklı nedenle fesih edebilmekte ya da iş yapma borcunu yerine getirmekten kaçınabilmektedir. İşkur’dan işsizlik maaşı alabilmeniz için ise,iş akdini haklı nedenle fesih ettiğinizi ispat etmeniz gerekmektedir.Maaşın geç ödenmesi iş akdinin haklı nedenle fesih sebebidir.Ancak bunun için de yasal sürece başvurmanız ,dava açmanız ve davanızı kazanmanız gerekmektedir.Daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Detaylı Bilgi İçin Arayın
× Whatsapp Bilgi

Anahtar kelimenizi girin