Avukata Sor

Avukata Sor

Avukata Sor

Avukata Sor Bölümünde İyi sorular sormak amaçlı:

Avukata soru sor; kısa ile öz olun ile sorunuz açık ile son derece belirgin olsun. Avukatlar kısa ile öz olan kendi uygulama ile uzmanlık alanlarıyla ilgili soruları okumaya ile cevaplamaya daha yatkındırlar. Ayrıntıları bir sonraki aşamaya saklayın.

Odakta Kalın

Avukata sor bölümünde sorunuzu yalnız bir hukuki meseleyle sınırlayın. Avukata sor bölümüne daha çok hukuki sorununuz mevcut ise farklı farklı sorular gönderebilirsiniz.

Avukata Soru Sor Bölümü Soru Sorulması İçindir, Sadece Konuyu Anlatmayın

Avukata sor bölümünde sorulan asıl sorular (mesela; kendi şirketimden ücret alır isem bu zimmetime para geçirme midir?) belirli belirsiz kelimelerden oluşmakta olan cümlelerden daha güzel cevaplar almaktadır. (örneğin; “zimmetime para geçirdim” demek yerine)

Avukata Soru Sor Bölümünde Sorarken Ayrıntı Eklemek İçin Tavsiyeler

Konuya bağlı kalın: Avukata soru sor bölümünde sorar iken yalnızca konunuzla alakalı, alakalı ayrıntılara yer ilerin. Kişisel olarak belirlenebilecek veriler ilermemeye özen gösterin.

Göndermeden önce okuyun: Ayrıntıları ekledikten sonra, avukata sor bölümünde sorunuzu sormadan evvel bütün soruyu baştan itibaren tekrar okuyun. Avukata sormak üzere hazırlanan probleminiz açıkça belirtilmiş mi? Okuması ile anlaması rahat mı?

Sorularınıza Cevap ilermek Üzere Hazır olan Hukuk Uzmanlarına Soru Sormak Artık Çok Basit

Güzel bir cevap mı istiyorsunuz? “Kimler, Nedir, Ne zaman, Nasıldır” ile başlayan ayrıntılı, net, kapsamlı, tam bir soru sorunuz ile ayrıntı ekleyiniz. Avukata soru sor aracılığıyla sorduğunuzda, bu daha hızlı ile daha iyi bir cevap almanızı sağlayacaktır.

Uyarı: Soracağınız soruların mahiyetine göre ilerilecek cevaplar Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince danışmanlık ücretine tabi tutulacaktır.

Avukata Soru Sor Bölümünde Sorulabilecek Örnekler

– Birisinin onayı olmadan onunla yapılan konuşmayı kayıtta tutmak legal midir?

– Kardeşimle beraber bir eile sahibiz ile mülkiyetini oğluma aktarmak istiyoruz. Nasıl yapabiliriz?

– Kendisiyle iletişimde bulunduğum durumlarda avukatımı davadan ne şekilde azledebilirim?

– Alıcı tarafından oldukça geciktirilmiş bir arazi sözleşmem mevcut. Mülkiyeti tekrar üzerime alabilmek için en güzel yol nedir?

– Tersime açılmış bir icra takibi mevcut. Ne yapmalıyım? İcra avukatlarınızdan destek alabilir miyim?

– Yurtdışına satış yaptığım firma borcunu ödemiyor. Ne yapabiliriz?

Avukata Sor Bölümünde Soru Sorabileceğiniz Hukuk Dalları

– İcra ile iflas hukuku ile borç tahsili

– Ticaret Hukuku ile Sözleşme Hukuku

– Ceza Hukuku

– Aile Hukuku ile Boşanma

– İş Hukuku ile işçi – işileren avukatlığı

– Taşınmaz Hukuku ile Kentsel Dönüşüm

– ilergi Hukuku

– Sigorta Hukuku ile Trafik Kazaları

– Fikri ile Sınai Mülkiyet Hukuku – Marka, Patent, Tasarım

– Yabancılar Hukuku ile Yabancıların Türkiye’de oturma, çalışma izinleri, dava takibi

– İhale Hukuku ile Kamu İhale Kurumu

– Borçlar Hukuku ile Tazminatlar

– Bilişim Hukuku ile Bilişim Ceza Hukuku

– Deniz Ticareti Hukuku

– Kat Mülkiyeti

– Kamulaştırma

– Vatandaşlık

– İnşaat Hukuku

– İmar Hukuku

– Bankacılık ile Finans Hukuku

Belirtilen alanlarda ile hukukun çoğu dallarında uzman olan avukatlarımızdan oluşan geniş kadromuzla sorularınıza hızlı ile doğru, tutarlı cevaplar ilermekteyiz. Yıllara dayanan tecrübemiz ile bilgi birikimimizle bugüne kadar müilekkillerimize en üst düzeyde hızlı bir şekilde hizmet ilermiş ile ilermeye de devam etmekte, sorumluluklarımızın bilincinde olarak görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışmakta ile büyük oranda da başarı elde etmekteyiz. Sayısı 100’ü aşkın referanslarımızla avukata sorma ile hukuki danışmanlık konularında ulusal ile uluslararası çerçeilede doğru hizmet ilerdiğimizin bilincinde olarak hareket etmekteyiz.

Sorularınızı gönderirken şunları anladığınızı ile kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz:

– Avukatlarımıza soru sormanızla avukat – müilekkil ilişkisi kurulmamaktadır. Soru sorduğunuz avukatların sorunuza cevap ilermesi aranızda ilekalet ilişkisi kurulduğu ile gelecekteki müilekkilliğinizi kabul ettiği anlamına gelmez. Size ilerilen cevaplar hukuki tavsiye niteliğinde değildir ile gizlidir.

Tüm avukatlık işlemlerinde sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. Sorularınızı aşağıdaki yorumlar kısmından  bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar
  Burcu
  9 Temmuz 2019

  Çalıştığım özel kolejde 1 yıldır maaşlarımızı geç alıyoruz, sözleşmenin son bir ayı kaldı ben haklı fesih yaparak işsizlik maaşına başvurmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   23 Temmuz 2019

   Merhaba,Ücretlerin ne zaman ödenmesi gerektiği İş Kanunun da belirtilmiştir.Ücretin ödeme gününden itibaren 20 gün geçmesine rağmen,ücret halen ödenmemişse işçi,iş akdini haklı nedenle fesih edebilmekte ya da iş yapma borcunu yerine getirmekten kaçınabilmektedir. İşkur’dan işsizlik maaşı alabilmeniz için ise,iş akdini haklı nedenle fesih ettiğinizi ispat etmeniz gerekmektedir.Maaşın geç ödenmesi iş akdinin haklı nedenle fesih sebebidir.Ancak bunun için de yasal sürece başvurmanız ,dava açmanız ve davanızı kazanmanız gerekmektedir.Daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 2. Avatar
  4 Eylül 2019

  Hakaretten dolayı ceza davası açtım olayda olan görgü tanıtımda ifâde verdi davayı ben kazandım sanık yasada olan cezayı aldı 7 günlük bir itiraz süresi varmış hakime kararı kabul etmiyorum falan dedi hakimse ağır cezaya başvurursun dedi ağır ceza itirazını kabul eder mi

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   20 Eylül 2019

   Merhaba Handan Hanım;

   Yerel Mahkemenin kararlarına karşılık olarak ,aleyhine karar çıkan kişilerin itiraz etme,istinaf etme gibi yasal hakları söz konusu olabilmektedir.

   Üst mahkemenin itirazı kabul edip etmeyeceği konusunda ancak dosyayı inceleyerek size cevap verebiliriz.

   Eğer mahkeme eksik inceleme ile bir karar oluşturmuşsa üst mahkeme itirazı kabul edebilecektir.

   Malesef bu konuda size net cevap verebilmemiz için dosyayı incelememiz gerekmektedir.

 3. Avatar
  15 Eylül 2019

  Merhaba 8yildir aynı işyerinde çalışıyorum. 2 defadir terfim ik ya veriliyor ancak terfim bana ulaşmıyor. En sonki terfi hakkımda iknin hatası yüzünden ismimin listeye alınmaması gibi sudan bir hata yüzünden verilmedi. İtiraz ettim. Ancak 4aydir goya hazine bakanlığına bağlı olduğumuz için oradan gelecek cevaba istinaden hala cevap gelmedi. Hazineye dilekçe yazıp bireysel olarak bilgi almak istediğimi belirttim böyle bir şeyin aleyhime sonuclanacagini ilettiler. İstifa etmeyi düşünmüyorum ama terfiminde yanmasını istemiyorum nasıl bir yol izlemeliyim hazineye dilekçe yazmalimiyim yada kanunen ne tür haklarım var bilgi vermenizi rica ediyorum.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   20 Eylül 2019

   Merhaba,
   sanırım bir ihmal nedeni ile bazı aksilikler yaşamışsınız.

   Yaşadığınız bu durumu açıklayan bir dilekçe yazmanızı ve ilgili kuruma bildirmenizi tavsiye ederim.

   Başvurunuz nedeni ile aleyhinize sonuçlanabilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.

 4. Avatar
  18 Eylül 2019

  Merhaba sayın avukat işlerimin bozulması sebebiyle ticari kart borçlarımı kapatamadım aylardır ödeyemiyorum. Babamın evinde ikamet ediyorum adres olarak benim üzerime su anda hiçbirşey yok fakat babamın ev arsa araba ve bankada nakiti var benim borcumdan dolayı babama maddi olarak bir zarar gelir mi eve haciz gelir mi ? Lütfen cevabınızı bekliyorum.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   20 Eylül 2019

   Merhaba,

   Kişiler borçları nedeni ile şahsi malvarlıkları ile sorumludurlar.Yani sizin borcunuz nedeni ile alacaklı taraf,

   babanızın malvarlığına gidemez.Ancak babanızın vefatı durumunda,miras payınıza alacak tutarı kadar haciz koyabilirler.

   Onun dışında şuanda babanızın evinde ikamet ettiğinizi belirtmişsiniz.Üzerinize bir fatura olması gerekmiyor.

   Eğer alacaklı taraf,sizin o adreste ikamet ettiğinizi düşünüyor ise o evde menkul haczi yapabilecektir.Ancak sonrasında aile bireyleri ,

   bu mallar bizim diyerek istihkak iddiasında bulunabilirler.Daha sonra istihkak iddiası ile ilgili ayrı bir süreç yürütülecektir.

   Bu biraz detaylı bir husus olduğu için,daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 5. Avatar
  22 Eylül 2019

  Bankadan ön onaylı kredi aldım aktif olarak bir yerde çalışmıyorum bunu belirttim iş hayatım var bunu da belirttim ama gelirimi belgeleyemem sadece bağkur primlerimi ödüyorum buna rağmen krediyi verdiler herhangi bir belge istemediler(telefon görüşmesi ile krediyi aldım şubeden değil)daha sonra dolandırıcılık usulsüzlük v.s. ile suçlanmaktan korkuyorum durumumda hukuki olarak böyle bir risk var mıdır?Banka kredi sözleşmesini feshedip krediyi geri çağırabilir mi?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   24 Eylül 2019

   Burak Bey Merhaba;Bankalar görüşmeleri güvenlik açısından ses kaydına alıyor.Görüşme başlamadan önce de ses kaydının alınacağı ses kaydı ile bilgilendirilir.Eğer kendiniz,kimliğiniz hakkında yalan beyanda bulunmadıysanız bir problem oluşmaz.Bankanın kendisini güvence altına alarak gelirinizi belgelemenizi istemesi gerekirdi.Banka böyle bir evrak istemeden krediyi size verdiyse eğer,kredilerinizi ödemezseniz icra takibi yolu ile tahsil yoluna gidebilir.

 6. Avatar
  22 Eylül 2019

  Avukat hanım.
  Annem,babamı her fırsatta aldatmış,bütün parasını elinden alıp Floryada daireler almış,yıllardır kira toplamış,bana ise bu güne kadar hiç bilgi vermemiştir.Kızkardeşimin Yeşilyurtdakı evinde kirada oturmakta ve parayı ona aktarmakta olduğunu sanıyorum.Babamın hastalığını önemsemedi ve ölümünü bekledi.Şimdi paraları harcıyormuş ve oğlu (başka bir adamdan olduğunu sanıyorum)Turgut Sakaya ev alacakmış.
  Ben İsveçte emekli olup,Dönmeye fırsat bulamadım ama ümit varsa dönmeye hazırım.
  Ne yapılabılır?Vukuatlı nüfus kayıdı,vasi tayini mal ve nakit varlığı gibi işlemler yapılabilirse şimdiden hayatta iken(şu anda 95+) mi yoksa ölümden sonra mı daha iyi olur?
  Şimdiden teşekkürlerimle.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   24 Eylül 2019

   Kutbettin Bey Merhaba,Kişiler hayatta iken malvarlıkları üzerinde istedikleri gibi tasarruf etme yetkisine sahiptirler.Yani babanız hayatta iken ve sağlıklı iken diğer çocuklarına veya başka 3.şahıslara istediği gibi tasarrufta bulunabilir.Ancak bunu yaparken yaşı ileri bir yaşta ise ve ayırt etme gücü yoksa,yapılan işlemlerin iptali için dava açabilirsiniz.
   Diğer bir seçenek olarak,babanızın yaşı ileri bir yaşta ise veya savurganlık boyutunda harcamalar yapıyorsa,bu sebepten dolayı vesayet davası açabilir ve babanıza vasi atanmasını mahkemeden talep edebilirsiniz.Bu durumda babanız malvarlığını keyfi olarak başkalarına devir edemeyecektir.
   Diğer taraftan babanızın vefatı halinde,babanızın diğer evlatlarına gayrimenkul aldığını ispat edebilirseniz,o malları da terekeye dahil ettirebilme ihtimaliniz bulunmakta. Ancak bu durum da babanızın vefatından sonra açacağınız bir dava ile olacaktır.
   Özetlemek gerekir ise;Babanız hayatta iken malvarlığı üzerinde istediği gibi tasarrufta bulunabilir.Bu sebeple babanızın sağken yaptığı tasarruflar geçerlidir, vefatı halinde takiben muris muvazaası nedeniyle tasarrufun iptali davası açmanız gerekmektedir.
   Şuanda maalesef babanız ölmeden herhangi bir şey yapamazsınız. Babanızın saklı pay kurallarını etkisiz kılmak amacıyla yaptığı açık olan mal devri ve karşılıksız kazandırmalar tenkise tâbidir. Alt soyun saklı payları yasal miras paylarının yarısıdır.Babanız sağlar arası tasarrufla saklı paylı mirasçıların miras paylarını zedelemiş olsa da hatta mahfuz hisselerini (saklı payını) bertaraf ettiği kesin olsa ve onun ölümü beklenirse telafisi imkânsız zararlar doğacak olsa bile mirasçılar miras bırakan yaşadığı sürece tenkis davası açamazlar, herhangi bir gerekçeyle ihtiyati tedbir talebinde de bulunamazlar. Onların hakları kesin olarak miras bırakanın ölümüne bağlıdır.Ancak babanız tüm malvarlığını elinden çıkartmaya çalışıyorsa,savurganlık yapıyorsa,akli dengesi yerinde değilse vs.başkaca kanundan doğan sebepler söz konusu ise bu konuda babanıza vasi tasiyini atanması için vesayet davası açabilirsiniz.Daha detaylı bilgi almak isterseniz ofisimize gelebilirsiniz.

 7. Avatar
  23 Eylül 2019

  Alacaklisi oldugum sirketin adina bir adet dukkan var. Bu dukkanda 3 yildir kirada olan isletmeye 89/1 gonderdik, fakat itiraz olarak kirami pesin odedim demis. Bahsi gecen isletmenin kirayi elden( parca parca) odedigini biliyorum. Kiraci isletme stopaj odemiyor, vergisi dukkan sahibine ait.Bu konuda ne yapabilirim. Tesekkur ederim.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   24 Eylül 2019

   Serdar Bey Merhaba,
   Kiracı,kiraları ödediğini banka yolu ile ispat etmek zorundadır.Kira bedellerini peşin ödediyse ve bu ödemesini banka dekontu ile belgeleyebiliyorsa,daha sonraki yılın kira bedelinin tarafınıza ödenmesi için tekrar yazı gönderebilirsiniz.
   Öncelikle,kiracıya icra müdürlüğü vasıtası ile bir yazı göndermenizi tavsiye ederim.”Kira bedellerini mal sahibine peşin olarak ödediğinizi iddia ediyorsunuz,ödediyseniz banka dekontu ile belgeleyin ve bundan sonraki kira ödemelerini de mal sahibine değil bize gönderin”diye…Aksi taktirde kiracıya hakkında dava açılacağını da bildirin.Bu yazınıza rağmen banka dekontu ile kirayı peşin ödediğini belgeleyemiyor ise,bu durumda kiracıya ilamsız takip başlatmanızı tavsiye ederim.Daha detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

 8. Avatar
  3 Ekim 2019

  Merhabalar size bir sorum olacak   9 yildir bankada guvenlik gorevlisi olarak calismaktayim tesaron firma    sorum su  5 senedir ayni subedeyim ve bu ay icinde baska bir subeye gonderiyorlar  gidecegim subeye ulasimim 2 vasita  ama simdiki subeye tek vasita ile gidiyorum  yeni subeye gitmeyi kabul etmeyip tazminat falan alma hakkim yada ne gibi bir haklarim var   yol parasi olarak tek vasita parasi veriyorlar  geri kalan cebimden cikicakİs yerinin yani banka yol ucretini odemez kendileri ile gorustum konuyu anlattim evinle isyeri arasi 2 vasita oluyor dedim yol parasi fazladan 210 tl cebimden cikiyor dedim tmm ayarlicaz dediler ama bakalim ne olcak yol parasi vermezlerse tazminat hakkim varmi neler yapmaliyim

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   4 Kasım 2019

   Kadir Bey Merhaba,
   İş yerinin sizi başka bir şubeye gönderdiğini beyan etmişsiniz.Bu durum,çalışma koşullarındaki esaslı değişikliktir.
   İş yerindeki çalışma koşullarındaki değişiklik için,işverenin size bununla ilgili olarak yazılı bildirimde bulunması gerekir.Siz bu değişikliği kabul etmek zorunda değilsiniz.Yani bu değişikliği kabul etmeme hakkınız var.Şube değişikliği sebebi ile çalışma koşullarınızda esaslı değişiklik olduğu için ,bu değişikliği kabul etmeyip iş akdinizi haklı nedenle fesih edebilir ve tazminatlarınızı alabilirsiniz.
   Tazminatlarınızı alabilmek için daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımla…

 9. Avatar
  10 Ekim 2019

  Derya Hanım Merhaba,
  Önceki işyerimden haksız fesih nedeni ile ayrıldım. İşe iade davası açtım. Mahkemeyi kazandım, Yargıtay sürecide tamamlandı. İşverene noter kanalı ile ihtarname gönderdim. Hak ve alacaklarım verilmez ise bana dava açmayı planlıyorum. Ortalama bana maliyeti ne olur acaba ? Bilgi rica ederim.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   4 Kasım 2019

   Yalçın bey merhaba,işe iade davasını kazandıysanız iş veren sizi ya işe geri almalı ya da mahkemenin belirlediği tazminatları size ödemeli.İş veren sizi işe geri almaz ise,mahkemenin belirlediği tazminatlarınızı tahsil yoluna gitmeniz gerekecek.Öncelikle alacaklarınız için icra takibi başlatmanızı tavsiye ederim.Ücret konusu ile ilgili ofisimizle irtibata geçerseniz sizi bilgilendirebiliriz.
   Saygılarımla…

 10. Avatar
  14 Ekim 2019

  Merhaba, benim geçen hafta duruşmam vardı ve ben avukatıma 2 ay önce tanık olarak çağrılması için bir isim vermiştim. Duruşmam geldi geçti ben kendim katılmadım, yurt dışında yaşıyorum. Avukatım bana duruşma sonrası tanığın çağrılması daha evvelden mümkün olmadığını söyledi, bunun sadece duruşma esnasında mahkemeden talep ederek o tanığın davet edilebileceğini söyledi. Bu doğru mu??? Ne bilim mahkemeye dilekçe yazarak ve yahut başka bir şekilde mahkemeye başvurup bir tanığın duruşma öncesi o celseye davet edilmesi (yetiştirilmesi) mümkün değil midir??
  Saygılarımla,
  Mehmet Akdemir

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   4 Kasım 2019

   Mehmet Bey Merhaba,
   Duruşma öncesinde dosyaya dilekçe sunularak,Tanıkların duruşmada hazır olmaları için tanıklara duruşma gününü bildirir davetiye gönderilmesi tabelinde bulunulabilinir.İlla ki duruşmada sözlü beyanda bulunulması gerekmiyor.Bilgilerinize.Saygılarımla…

 11. Avatar
  18 Ekim 2019

  1 yıl önce eşimden anlaşmalı olarak boşandık.velayeti kendisine verildi.fakat 4 gün önce internet hesapları üzerinden birçok farklı erkekle görüştşğüğünü tespit ettik.buna kızımda şahit oldu.elimde mesaj dökümleri var.açık içerik yok.fakat couklarım buna sahıtte olmuş.ve etkilenmiş durumdalar.bakımlarınıda aksatıyor.

  velayeti alabilmem için ne gerekiyor yada bu olay yeterlimidir.

  şimdiden teşekkürler.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   4 Kasım 2019

   Engin Bey Merhaba,

   Çocukların üstün yararı gereği,çocukların iyi bakılmadığını düşünüyorsanız,annenin çocuklara yeterli ilgi ve alakayı göstermediğini düşünüyorsanız velayetin değiştirilmesi davası açabilirsiniz.Annenin başka erkeklerle gezmesi çocuğun velayetinin değiştirilmesi için bir sebep değildir.Ancak annenin başka erkeklerle gezmesi ,çocuğu olumsuz olarak etkiliyor ise bu durumda velayetin değiştirilmesini talep edebilirsiniz.Bununla ilgili velayetin değiştirilmesi için sebeplerinizi dilekçede sıralamalı ve o sebeplerinizi tanıklarla veya başka belgelerle ispat etmeniz gerekmektedir.
   Velayet davası,velayetin değiştirilmesi davası ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0532 476 78 86 Saygılarımla…

 12. Avatar
  30 Ekim 2019

  iyi günler . eşimin daha önce 5 yıl çalıştığı özel bir hastaneden ikiz bebeklerimizin olmasından ve bakacak kimsemiz olmadığından süt izni bitiminde istifa etti. üzerinden de yaklaşık 2 sene geçti ve biz tazminat talep etmedik. sebebi de istifa edersek hiçbir hak talep edemezsiniz denilmesiydi. şu an böyle bir tazminat hakkımız olabilir mi,değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   4 Kasım 2019

   Servet Bey Merhaba;
   İş akdinizi haklı bir sebebe dayandırmadan kendiniz sonlandırırsanız maalesef kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı alamazsınız.Ancak haklı sebepleriniz var ise kıdem tazminatınızı alabilirsiniz.
   Bunun dışında haklı da olsanız haksız da olsanız fazla mesai ücretleriniz,resmi tatil ücretleriniz ,izin alacaklarınız…vs var ise bu alacaklarınızı alabilirsiniz.
   Bilgilerinize,Saygılarımla…

 13. Avatar
  Zeliha ATAŞ
  7 Kasım 2019

  Merhaba, babadan oğula geçen tapular diğer mirasçılar tarafindan dava edilebilir mi

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   Avukat Derya Tereci Y.
   9 Kasım 2019

   Zeliha Hanım Merhaba…Baba sağ iken malvarlığı üzerinde istediği gibi tasarrufta bulunabilir.Ancak tasarrufta bulunurken diğer mirasçıların saklı paylarını koruması gerekmektedir.Eğer bu saklı payları ihlal eden bir satış söz konusu olur ise,diğer mirasçılar dava açabilirler.Bilgilerinize…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Detaylı Bilgi İçin Arayın
× Whatsapp Bilgi

Anahtar kelimenizi girin