Avukata Sor

Avukata Sor

Avukata Sor

Avukata Sor Bölümünde İyi sorular sormak amaçlı:

Avukata soru sor; kısa ile öz olun ile sorunuz açık ile son derece belirgin olsun. Avukatlar kısa ile öz olan kendi uygulama ile uzmanlık alanlarıyla ilgili soruları okumaya ile cevaplamaya daha yatkındırlar. Ayrıntıları bir sonraki aşamaya saklayın.

Odakta Kalın

Avukata sor bölümünde sorunuzu yalnız bir hukuki meseleyle sınırlayın. Avukata sor bölümüne daha çok hukuki sorununuz mevcut ise farklı farklı sorular gönderebilirsiniz.

Avukata Soru Sor Bölümü Soru Sorulması İçindir, Sadece Konuyu Anlatmayın

Avukata sor bölümünde sorulan asıl sorular (mesela; kendi şirketimden ücret alır isem bu zimmetime para geçirme midir?) belirli belirsiz kelimelerden oluşmakta olan cümlelerden daha güzel cevaplar almaktadır. (örneğin; “zimmetime para geçirdim” demek yerine)

Avukata Soru Sor Bölümünde Sorarken Ayrıntı Eklemek İçin Tavsiyeler

Konuya bağlı kalın: Avukata soru sor bölümünde sorar iken yalnızca konunuzla alakalı, alakalı ayrıntılara yer ilerin. Kişisel olarak belirlenebilecek veriler ilermemeye özen gösterin.

Göndermeden önce okuyun: Ayrıntıları ekledikten sonra, avukata sor bölümünde sorunuzu sormadan evvel bütün soruyu baştan itibaren tekrar okuyun. Avukata sormak üzere hazırlanan probleminiz açıkça belirtilmiş mi? Okuması ile anlaması rahat mı?

Sorularınıza Cevap ilermek Üzere Hazır olan Hukuk Uzmanlarına Soru Sormak Artık Çok Basit

Güzel bir cevap mı istiyorsunuz? “Kimler, Nedir, Ne zaman, Nasıldır” ile başlayan ayrıntılı, net, kapsamlı, tam bir soru sorunuz ile ayrıntı ekleyiniz. Avukata soru sor aracılığıyla sorduğunuzda, bu daha hızlı ile daha iyi bir cevap almanızı sağlayacaktır.

Uyarı: Soracağınız soruların mahiyetine göre ilerilecek cevaplar Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi gereğince danışmanlık ücretine tabi tutulacaktır.

Avukata Soru Sor Bölümünde Sorulabilecek Örnekler

– Birisinin onayı olmadan onunla yapılan konuşmayı kayıtta tutmak legal midir?

– Kardeşimle beraber bir eile sahibiz ile mülkiyetini oğluma aktarmak istiyoruz. Nasıl yapabiliriz?

– Kendisiyle iletişimde bulunduğum durumlarda avukatımı davadan ne şekilde azledebilirim?

– Alıcı tarafından oldukça geciktirilmiş bir arazi sözleşmem mevcut. Mülkiyeti tekrar üzerime alabilmek için en güzel yol nedir?

– Tersime açılmış bir icra takibi mevcut. Ne yapmalıyım? İcra avukatlarınızdan destek alabilir miyim?

– Yurtdışına satış yaptığım firma borcunu ödemiyor. Ne yapabiliriz?

Avukata Sor Bölümünde Soru Sorabileceğiniz Hukuk Dalları

– İcra ile iflas hukuku ile borç tahsili

– Ticaret Hukuku ile Sözleşme Hukuku

– Ceza Hukuku

– Aile Hukuku ile Boşanma

– İş Hukuku ile işçi – işileren avukatlığı

– Taşınmaz Hukuku ile Kentsel Dönüşüm

– ilergi Hukuku

– Sigorta Hukuku ile Trafik Kazaları

– Fikri ile Sınai Mülkiyet Hukuku – Marka, Patent, Tasarım

– Yabancılar Hukuku ile Yabancıların Türkiye’de oturma, çalışma izinleri, dava takibi

– İhale Hukuku ile Kamu İhale Kurumu

– Borçlar Hukuku ile Tazminatlar

– Bilişim Hukuku ile Bilişim Ceza Hukuku

– Deniz Ticareti Hukuku

– Kat Mülkiyeti

– Kamulaştırma

– Vatandaşlık

– İnşaat Hukuku

– İmar Hukuku

– Bankacılık ile Finans Hukuku

Belirtilen alanlarda ile hukukun çoğu dallarında uzman olan avukatlarımızdan oluşan geniş kadromuzla sorularınıza hızlı ile doğru, tutarlı cevaplar ilermekteyiz. Yıllara dayanan tecrübemiz ile bilgi birikimimizle bugüne kadar müilekkillerimize en üst düzeyde hızlı bir şekilde hizmet ilermiş ile ilermeye de devam etmekte, sorumluluklarımızın bilincinde olarak görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışmakta ile büyük oranda da başarı elde etmekteyiz. Sayısı 100’ü aşkın referanslarımızla avukata sorma ile hukuki danışmanlık konularında ulusal ile uluslararası çerçeilede doğru hizmet ilerdiğimizin bilincinde olarak hareket etmekteyiz.

Sorularınızı gönderirken şunları anladığınızı ile kabul ettiğinizi beyan etmiş olursunuz:

– Avukatlarımıza soru sormanızla avukat – müilekkil ilişkisi kurulmamaktadır. Soru sorduğunuz avukatların sorunuza cevap ilermesi aranızda ilekalet ilişkisi kurulduğu ile gelecekteki müilekkilliğinizi kabul ettiği anlamına gelmez. Size ilerilen cevaplar hukuki tavsiye niteliğinde değildir ile gizlidir.

Tüm avukatlık işlemlerinde sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız. Sorularınızı aşağıdaki yorumlar kısmından  bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Burcu
  9 Temmuz 2019

  Çalıştığım özel kolejde 1 yıldır maaşlarımızı geç alıyoruz, sözleşmenin son bir ayı kaldı ben haklı fesih yaparak işsizlik maaşına başvurmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   23 Temmuz 2019

   Merhaba,Ücretlerin ne zaman ödenmesi gerektiği İş Kanunun da belirtilmiştir.Ücretin ödeme gününden itibaren 20 gün geçmesine rağmen,ücret halen ödenmemişse işçi,iş akdini haklı nedenle fesih edebilmekte ya da iş yapma borcunu yerine getirmekten kaçınabilmektedir. İşkur’dan işsizlik maaşı alabilmeniz için ise,iş akdini haklı nedenle fesih ettiğinizi ispat etmeniz gerekmektedir.Maaşın geç ödenmesi iş akdinin haklı nedenle fesih sebebidir.Ancak bunun için de yasal sürece başvurmanız ,dava açmanız ve davanızı kazanmanız gerekmektedir.Daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

  2. 31 Aralık 2019

   675 liralık bi borç için ilamsız takiplerde ödeme emri geldi evime icra gelirmi avukat hanim

   1. Avukat Derya Tereci Y.
    8 Ocak 2020

    Doğan Bey Merhaba,

    İlamsız takiplerde ödeme emri tebliğ edildikten sonra 7 gün içinde borca itiraz etme hakkınız var.Eğer itiraz etmez iseniz,takip kesinleşir ve haciz yolu ile tahsilat yapabilirler.Bilgilerinize.Saygılarımla…

  3. 3 Şubat 2020

   Merhana bi sorum olucak biz esimle boşanma davasi actik ve davada bosandik daha sonra karar kagidini almadik ve tekrar birlestik bunun icin istinaf davasi actik ama tekrar bosanmaya karar verdik istinaf davasina red dava acabiliyormuyuz yada tekrar bosanma.davasimi acmamiz gerek

   1. Avukat Derya Tereci Y.
    10 Mart 2020

    Ebru Hanım Merhaba,
    Anlaşmalı olarak boşanma kararı aldıysanız sıfırdan bir anlaşmalı boşanma davası açmanız daha kolay olacaktır.
    Bilg.

 2. 4 Eylül 2019

  Hakaretten dolayı ceza davası açtım olayda olan görgü tanıtımda ifâde verdi davayı ben kazandım sanık yasada olan cezayı aldı 7 günlük bir itiraz süresi varmış hakime kararı kabul etmiyorum falan dedi hakimse ağır cezaya başvurursun dedi ağır ceza itirazını kabul eder mi

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   20 Eylül 2019

   Merhaba Handan Hanım;

   Yerel Mahkemenin kararlarına karşılık olarak ,aleyhine karar çıkan kişilerin itiraz etme,istinaf etme gibi yasal hakları söz konusu olabilmektedir.

   Üst mahkemenin itirazı kabul edip etmeyeceği konusunda ancak dosyayı inceleyerek size cevap verebiliriz.

   Eğer mahkeme eksik inceleme ile bir karar oluşturmuşsa üst mahkeme itirazı kabul edebilecektir.

   Malesef bu konuda size net cevap verebilmemiz için dosyayı incelememiz gerekmektedir.

 3. 15 Eylül 2019

  Merhaba 8yildir aynı işyerinde çalışıyorum. 2 defadir terfim ik ya veriliyor ancak terfim bana ulaşmıyor. En sonki terfi hakkımda iknin hatası yüzünden ismimin listeye alınmaması gibi sudan bir hata yüzünden verilmedi. İtiraz ettim. Ancak 4aydir goya hazine bakanlığına bağlı olduğumuz için oradan gelecek cevaba istinaden hala cevap gelmedi. Hazineye dilekçe yazıp bireysel olarak bilgi almak istediğimi belirttim böyle bir şeyin aleyhime sonuclanacagini ilettiler. İstifa etmeyi düşünmüyorum ama terfiminde yanmasını istemiyorum nasıl bir yol izlemeliyim hazineye dilekçe yazmalimiyim yada kanunen ne tür haklarım var bilgi vermenizi rica ediyorum.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   20 Eylül 2019

   Merhaba,
   sanırım bir ihmal nedeni ile bazı aksilikler yaşamışsınız.

   Yaşadığınız bu durumu açıklayan bir dilekçe yazmanızı ve ilgili kuruma bildirmenizi tavsiye ederim.

   Başvurunuz nedeni ile aleyhinize sonuçlanabilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.

 4. 18 Eylül 2019

  Merhaba sayın avukat işlerimin bozulması sebebiyle ticari kart borçlarımı kapatamadım aylardır ödeyemiyorum. Babamın evinde ikamet ediyorum adres olarak benim üzerime su anda hiçbirşey yok fakat babamın ev arsa araba ve bankada nakiti var benim borcumdan dolayı babama maddi olarak bir zarar gelir mi eve haciz gelir mi ? Lütfen cevabınızı bekliyorum.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   20 Eylül 2019

   Merhaba,

   Kişiler borçları nedeni ile şahsi malvarlıkları ile sorumludurlar.Yani sizin borcunuz nedeni ile alacaklı taraf,

   babanızın malvarlığına gidemez.Ancak babanızın vefatı durumunda,miras payınıza alacak tutarı kadar haciz koyabilirler.

   Onun dışında şuanda babanızın evinde ikamet ettiğinizi belirtmişsiniz.Üzerinize bir fatura olması gerekmiyor.

   Eğer alacaklı taraf,sizin o adreste ikamet ettiğinizi düşünüyor ise o evde menkul haczi yapabilecektir.Ancak sonrasında aile bireyleri ,

   bu mallar bizim diyerek istihkak iddiasında bulunabilirler.Daha sonra istihkak iddiası ile ilgili ayrı bir süreç yürütülecektir.

   Bu biraz detaylı bir husus olduğu için,daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 5. 22 Eylül 2019

  Bankadan ön onaylı kredi aldım aktif olarak bir yerde çalışmıyorum bunu belirttim iş hayatım var bunu da belirttim ama gelirimi belgeleyemem sadece bağkur primlerimi ödüyorum buna rağmen krediyi verdiler herhangi bir belge istemediler(telefon görüşmesi ile krediyi aldım şubeden değil)daha sonra dolandırıcılık usulsüzlük v.s. ile suçlanmaktan korkuyorum durumumda hukuki olarak böyle bir risk var mıdır?Banka kredi sözleşmesini feshedip krediyi geri çağırabilir mi?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   24 Eylül 2019

   Burak Bey Merhaba;Bankalar görüşmeleri güvenlik açısından ses kaydına alıyor.Görüşme başlamadan önce de ses kaydının alınacağı ses kaydı ile bilgilendirilir.Eğer kendiniz,kimliğiniz hakkında yalan beyanda bulunmadıysanız bir problem oluşmaz.Bankanın kendisini güvence altına alarak gelirinizi belgelemenizi istemesi gerekirdi.Banka böyle bir evrak istemeden krediyi size verdiyse eğer,kredilerinizi ödemezseniz icra takibi yolu ile tahsil yoluna gidebilir.

 6. 22 Eylül 2019

  Avukat hanım.
  Annem,babamı her fırsatta aldatmış,bütün parasını elinden alıp Floryada daireler almış,yıllardır kira toplamış,bana ise bu güne kadar hiç bilgi vermemiştir.Kızkardeşimin Yeşilyurtdakı evinde kirada oturmakta ve parayı ona aktarmakta olduğunu sanıyorum.Babamın hastalığını önemsemedi ve ölümünü bekledi.Şimdi paraları harcıyormuş ve oğlu (başka bir adamdan olduğunu sanıyorum)Turgut Sakaya ev alacakmış.
  Ben İsveçte emekli olup,Dönmeye fırsat bulamadım ama ümit varsa dönmeye hazırım.
  Ne yapılabılır?Vukuatlı nüfus kayıdı,vasi tayini mal ve nakit varlığı gibi işlemler yapılabilirse şimdiden hayatta iken(şu anda 95+) mi yoksa ölümden sonra mı daha iyi olur?
  Şimdiden teşekkürlerimle.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   24 Eylül 2019

   Kutbettin Bey Merhaba,Kişiler hayatta iken malvarlıkları üzerinde istedikleri gibi tasarruf etme yetkisine sahiptirler.Yani babanız hayatta iken ve sağlıklı iken diğer çocuklarına veya başka 3.şahıslara istediği gibi tasarrufta bulunabilir.Ancak bunu yaparken yaşı ileri bir yaşta ise ve ayırt etme gücü yoksa,yapılan işlemlerin iptali için dava açabilirsiniz.
   Diğer bir seçenek olarak,babanızın yaşı ileri bir yaşta ise veya savurganlık boyutunda harcamalar yapıyorsa,bu sebepten dolayı vesayet davası açabilir ve babanıza vasi atanmasını mahkemeden talep edebilirsiniz.Bu durumda babanız malvarlığını keyfi olarak başkalarına devir edemeyecektir.
   Diğer taraftan babanızın vefatı halinde,babanızın diğer evlatlarına gayrimenkul aldığını ispat edebilirseniz,o malları da terekeye dahil ettirebilme ihtimaliniz bulunmakta. Ancak bu durum da babanızın vefatından sonra açacağınız bir dava ile olacaktır.
   Özetlemek gerekir ise;Babanız hayatta iken malvarlığı üzerinde istediği gibi tasarrufta bulunabilir.Bu sebeple babanızın sağken yaptığı tasarruflar geçerlidir, vefatı halinde takiben muris muvazaası nedeniyle tasarrufun iptali davası açmanız gerekmektedir.
   Şuanda maalesef babanız ölmeden herhangi bir şey yapamazsınız. Babanızın saklı pay kurallarını etkisiz kılmak amacıyla yaptığı açık olan mal devri ve karşılıksız kazandırmalar tenkise tâbidir. Alt soyun saklı payları yasal miras paylarının yarısıdır.Babanız sağlar arası tasarrufla saklı paylı mirasçıların miras paylarını zedelemiş olsa da hatta mahfuz hisselerini (saklı payını) bertaraf ettiği kesin olsa ve onun ölümü beklenirse telafisi imkânsız zararlar doğacak olsa bile mirasçılar miras bırakan yaşadığı sürece tenkis davası açamazlar, herhangi bir gerekçeyle ihtiyati tedbir talebinde de bulunamazlar. Onların hakları kesin olarak miras bırakanın ölümüne bağlıdır.Ancak babanız tüm malvarlığını elinden çıkartmaya çalışıyorsa,savurganlık yapıyorsa,akli dengesi yerinde değilse vs.başkaca kanundan doğan sebepler söz konusu ise bu konuda babanıza vasi tasiyini atanması için vesayet davası açabilirsiniz.Daha detaylı bilgi almak isterseniz ofisimize gelebilirsiniz.

 7. 23 Eylül 2019

  Alacaklisi oldugum sirketin adina bir adet dukkan var. Bu dukkanda 3 yildir kirada olan isletmeye 89/1 gonderdik, fakat itiraz olarak kirami pesin odedim demis. Bahsi gecen isletmenin kirayi elden( parca parca) odedigini biliyorum. Kiraci isletme stopaj odemiyor, vergisi dukkan sahibine ait.Bu konuda ne yapabilirim. Tesekkur ederim.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   24 Eylül 2019

   Serdar Bey Merhaba,
   Kiracı,kiraları ödediğini banka yolu ile ispat etmek zorundadır.Kira bedellerini peşin ödediyse ve bu ödemesini banka dekontu ile belgeleyebiliyorsa,daha sonraki yılın kira bedelinin tarafınıza ödenmesi için tekrar yazı gönderebilirsiniz.
   Öncelikle,kiracıya icra müdürlüğü vasıtası ile bir yazı göndermenizi tavsiye ederim.”Kira bedellerini mal sahibine peşin olarak ödediğinizi iddia ediyorsunuz,ödediyseniz banka dekontu ile belgeleyin ve bundan sonraki kira ödemelerini de mal sahibine değil bize gönderin”diye…Aksi taktirde kiracıya hakkında dava açılacağını da bildirin.Bu yazınıza rağmen banka dekontu ile kirayı peşin ödediğini belgeleyemiyor ise,bu durumda kiracıya ilamsız takip başlatmanızı tavsiye ederim.Daha detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

 8. 3 Ekim 2019

  Merhabalar size bir sorum olacak   9 yildir bankada guvenlik gorevlisi olarak calismaktayim tesaron firma    sorum su  5 senedir ayni subedeyim ve bu ay icinde baska bir subeye gonderiyorlar  gidecegim subeye ulasimim 2 vasita  ama simdiki subeye tek vasita ile gidiyorum  yeni subeye gitmeyi kabul etmeyip tazminat falan alma hakkim yada ne gibi bir haklarim var   yol parasi olarak tek vasita parasi veriyorlar  geri kalan cebimden cikicakİs yerinin yani banka yol ucretini odemez kendileri ile gorustum konuyu anlattim evinle isyeri arasi 2 vasita oluyor dedim yol parasi fazladan 210 tl cebimden cikiyor dedim tmm ayarlicaz dediler ama bakalim ne olcak yol parasi vermezlerse tazminat hakkim varmi neler yapmaliyim

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   4 Kasım 2019

   Kadir Bey Merhaba,
   İş yerinin sizi başka bir şubeye gönderdiğini beyan etmişsiniz.Bu durum,çalışma koşullarındaki esaslı değişikliktir.
   İş yerindeki çalışma koşullarındaki değişiklik için,işverenin size bununla ilgili olarak yazılı bildirimde bulunması gerekir.Siz bu değişikliği kabul etmek zorunda değilsiniz.Yani bu değişikliği kabul etmeme hakkınız var.Şube değişikliği sebebi ile çalışma koşullarınızda esaslı değişiklik olduğu için ,bu değişikliği kabul etmeyip iş akdinizi haklı nedenle fesih edebilir ve tazminatlarınızı alabilirsiniz.
   Tazminatlarınızı alabilmek için daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Saygılarımla…

 9. 10 Ekim 2019

  Derya Hanım Merhaba,
  Önceki işyerimden haksız fesih nedeni ile ayrıldım. İşe iade davası açtım. Mahkemeyi kazandım, Yargıtay sürecide tamamlandı. İşverene noter kanalı ile ihtarname gönderdim. Hak ve alacaklarım verilmez ise bana dava açmayı planlıyorum. Ortalama bana maliyeti ne olur acaba ? Bilgi rica ederim.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   4 Kasım 2019

   Yalçın bey merhaba,işe iade davasını kazandıysanız iş veren sizi ya işe geri almalı ya da mahkemenin belirlediği tazminatları size ödemeli.İş veren sizi işe geri almaz ise,mahkemenin belirlediği tazminatlarınızı tahsil yoluna gitmeniz gerekecek.Öncelikle alacaklarınız için icra takibi başlatmanızı tavsiye ederim.Ücret konusu ile ilgili ofisimizle irtibata geçerseniz sizi bilgilendirebiliriz.
   Saygılarımla…

 10. 14 Ekim 2019

  Merhaba, benim geçen hafta duruşmam vardı ve ben avukatıma 2 ay önce tanık olarak çağrılması için bir isim vermiştim. Duruşmam geldi geçti ben kendim katılmadım, yurt dışında yaşıyorum. Avukatım bana duruşma sonrası tanığın çağrılması daha evvelden mümkün olmadığını söyledi, bunun sadece duruşma esnasında mahkemeden talep ederek o tanığın davet edilebileceğini söyledi. Bu doğru mu??? Ne bilim mahkemeye dilekçe yazarak ve yahut başka bir şekilde mahkemeye başvurup bir tanığın duruşma öncesi o celseye davet edilmesi (yetiştirilmesi) mümkün değil midir??
  Saygılarımla,
  Mehmet Akdemir

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   4 Kasım 2019

   Mehmet Bey Merhaba,
   Duruşma öncesinde dosyaya dilekçe sunularak,Tanıkların duruşmada hazır olmaları için tanıklara duruşma gününü bildirir davetiye gönderilmesi tabelinde bulunulabilinir.İlla ki duruşmada sözlü beyanda bulunulması gerekmiyor.Bilgilerinize.Saygılarımla…

 11. 18 Ekim 2019

  1 yıl önce eşimden anlaşmalı olarak boşandık.velayeti kendisine verildi.fakat 4 gün önce internet hesapları üzerinden birçok farklı erkekle görüştşğüğünü tespit ettik.buna kızımda şahit oldu.elimde mesaj dökümleri var.açık içerik yok.fakat couklarım buna sahıtte olmuş.ve etkilenmiş durumdalar.bakımlarınıda aksatıyor.

  velayeti alabilmem için ne gerekiyor yada bu olay yeterlimidir.

  şimdiden teşekkürler.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   4 Kasım 2019

   Engin Bey Merhaba,

   Çocukların üstün yararı gereği,çocukların iyi bakılmadığını düşünüyorsanız,annenin çocuklara yeterli ilgi ve alakayı göstermediğini düşünüyorsanız velayetin değiştirilmesi davası açabilirsiniz.Annenin başka erkeklerle gezmesi çocuğun velayetinin değiştirilmesi için bir sebep değildir.Ancak annenin başka erkeklerle gezmesi ,çocuğu olumsuz olarak etkiliyor ise bu durumda velayetin değiştirilmesini talep edebilirsiniz.Bununla ilgili velayetin değiştirilmesi için sebeplerinizi dilekçede sıralamalı ve o sebeplerinizi tanıklarla veya başka belgelerle ispat etmeniz gerekmektedir.
   Velayet davası,velayetin değiştirilmesi davası ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0532 476 78 86 Saygılarımla…

 12. 30 Ekim 2019

  iyi günler . eşimin daha önce 5 yıl çalıştığı özel bir hastaneden ikiz bebeklerimizin olmasından ve bakacak kimsemiz olmadığından süt izni bitiminde istifa etti. üzerinden de yaklaşık 2 sene geçti ve biz tazminat talep etmedik. sebebi de istifa edersek hiçbir hak talep edemezsiniz denilmesiydi. şu an böyle bir tazminat hakkımız olabilir mi,değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   4 Kasım 2019

   Servet Bey Merhaba;
   İş akdinizi haklı bir sebebe dayandırmadan kendiniz sonlandırırsanız maalesef kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı alamazsınız.Ancak haklı sebepleriniz var ise kıdem tazminatınızı alabilirsiniz.
   Bunun dışında haklı da olsanız haksız da olsanız fazla mesai ücretleriniz,resmi tatil ücretleriniz ,izin alacaklarınız…vs var ise bu alacaklarınızı alabilirsiniz.
   Bilgilerinize,Saygılarımla…

 13. Zeliha ATAŞ
  7 Kasım 2019

  Merhaba, babadan oğula geçen tapular diğer mirasçılar tarafindan dava edilebilir mi

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   9 Kasım 2019

   Zeliha Hanım Merhaba…Baba sağ iken malvarlığı üzerinde istediği gibi tasarrufta bulunabilir.Ancak tasarrufta bulunurken diğer mirasçıların saklı paylarını koruması gerekmektedir.Eğer bu saklı payları ihlal eden bir satış söz konusu olur ise,diğer mirasçılar dava açabilirler.Bilgilerinize…

 14. 13 Kasım 2019

  Evlenmeden Esim 10 yılonce 2 ev verdi 10 yıl sonra nikah kıydık simdi nikahlı 10 senelik evliyim bir tanede mikahlıyken ev aldım paramla bosansak evlerimimden hak alırım öncelikle nikahsızken verdi 2 evi

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   19 Kasım 2019

   Zeynep hanım merhaba.Evlenmeden önce alınan mallar herkesin kendi kişisel malıdır.Evlendikten sonra edinilen mallar ise ,eğer bir çalışma karşılığı alınmış ise ortak maldır.Yani şahsi paranız ile alabildiğinizi ispat edemezseniz evlendikten sonra edinilmiş mallar,edinilmiş mallara katılma alacağı olarak tasfiye edilir.Bunun için eşinizin mal rejiminin tasfiyesi ile ilgili bir dava açması gerekir.Şahsi paranızın neler olabileceği biraz detaylı bir konudur.Çalışma karşılığı aldığınız maaş ,şahsi paranız değildir.Ama mesela iş akdinizin feshi nedeni ile iş yerinden aldığınız kıdem tazminatınız sizin şahsi paranızdır.Bu sebeple daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.Saygılarımla.

 15. 16 Kasım 2019

  Merhabalar,
  Babamın biri öz diğerleri farklı babadan olan 3 ablası var. Dedem henüz yaşıyorken babam köye bir ev yaptı. Emeğini parasını buraya harcadı. Halam hiç karışmadı. Ölmeden önce de dedem sözsel olarak evi babama evin önündeki araziyi de halama ev yapması için bıraktığını söyledi. Dedem vefat ettikten sonra mal paylaşımı yapılmadı ve mallar babaannem, babam ve halam müşterek olarak tapulandı. Babam bu sene evi genişletip garaj yaptı. Halam buna itiraz etmedi. Şimdi ise orası benim. Neden masraf yaptın diyip malını istediğini söylüyor. Babam arazilerin paylaşımına karşı değil herkes malını alsın diyor ama evi vermek istemiyor. Bu konuda ne yapabiliriz? Hiçbir katkıda bulunmayıp bu evden pay alabilir mi? Bununla ilgili şahitlerimiz yeterli olur mu?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   19 Kasım 2019

   Sevcan Hanım Merhaba,Biraz sıkıntılı bir durum anladığım kadarıyla.Şöyle ki sözlü bir vasiyetname var ve bununla ilgili oranın babanıza kaldığını ispat etmek için babanızın öncelikle bir dava açmalı.Ama sözlü vasiyetnamenin ispatı hukuken biraz zordur.
   Diğer taraftan eğer oranın babanıza kaldığı(dedenizin vasiyeti nedeni ile) ispat edilemez ise bu durumda da babanızın oraya yaptığı masraflara ilişkin makbuzları ,delilleri,tanıkları var ise o zaman karşı tarafa sebepsiz zenginleşme nedeni ile alacak davası açabilir.Çok detaylı bir konu Sevcan Hanım.Sizi ve babanızı dinlersem belki başka çözüm yolları oluşturabiliriz.Daha detaylı bilgi almak isterseniz tarafıma ulaşabilirsiniz. Saygılarımla…

 16. 16 Kasım 2019

  26/11/2018 tarihinde bir inşaatte arsa sahibinden daire satın aldım. Müteahhit 2 aydan biter diyerek aracı oldu. 1 yıl geçti evimize oturamıyoruz. Benim herhangi bir sözleşmem yok tek kanıtım tapum var. Müteahhit ve arsa sahipleri arasında bir sözleşme var o sözleşmeye göre de 1 yıl 1 ay geciktirmiş fakat arsa sahipleri hiç hukuki haklarını korumaya kalkmamış niyetleri de yok. Mağduriyetimiz büyük. Bende arsa sahibinden aldım aceba aralarında yaptıkları sözleşmede bir hakkım var mı? Buna dayanarak dava açabilirmiyim?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   19 Kasım 2019

   Ali bey merhaba,
   Arsa sahipleri ile Müteahhit arasında imzalanan sözleşme inşaatın biteceği tarih konusunda bir karine oluşturur.Bu sebeple o sözleşme delil olarak sunulabilinir.İlk olarak müteahhite bir ihtarname göndermenizi tavsiye ederim.”Dairemizi şu tarihte teslim edeceğinizi tarafımıza taahhüt etmenize rağmen halen teslim etmediniz.Bu sebeple şöyle zararlarımız var …”.gibi.
   Diğer taraftan halen müteahhitten olumlu bir cevap alamazsanız bu durumda zararlarınızın tazmini için müteahhite karşı alacak davası açabilirsiniz.Örnek veriyorum buranın tarafınıza teslim edilmemesi nedeni ile kirada oturmak zorunda kalmışsınızdır.Veya burayı kiraya verecektiniz ancak teslim edilmemesinden dolayı kiraya veremiyorsunuz…gibi.Sözleşmeniz olsaydı sözleşmeyi fesih edip tapu bedelini geri isteyebilirdiniz ancak sözleşmeniz olmadığı için o biraz sıkıntılı olabilir.Ali bey,müsait olduğunuzda tarafıma ulaşın sizi bir dinliyeyim,başka çözüm yolları da bulmaya çalışabiliriz belki.Saygılarımla…

 17. 4 Aralık 2019

  Babam vefat etti emekli sandığından emekli reddi miras yaptığımızda annem kız kardeşim ve ben dul yetim aylığı alabilirmiyiz ?

  1. @dmin
   24 Aralık 2019

   Aslı hanım Merhaba,
   Reddi Miras yaptığınızda babanızın borçlarından kurtulursunuz ancak bu durumda aktif mirasından da faydalanamazsınız.Yani sadece borçlardan kurtulmak mümkün olmuyor.Aktif ve pasiflerin tamamından mahrum kalıyorsunuz.Reddi Miras yaptığınızda dul ve yetim aylığı alamazsınız.Saygılarımla…

 18. 19 Aralık 2019

  Merhaba iyi günler 9 yıllık evliyim 4 kızım var ve eşimle aile diye Bi kavramımız yok eşim hep Bi şekilde yalan söyleyip sürekli kahveye gidiyor ccklarımla ilgilenmesi bile yok ben boşanmak istiyorum ne yapmalıyım eşim sürekli ben boşanmayacagım senden diyor lütfen yardımcı olur musunuz

  1. @dmin
   24 Aralık 2019

   Sibel Hanım Merhaba,
   Eşlerden biri boşanmak istiyorsa ve haklı sebepleri de varsa çekişmeli boşanma davası açarak boşanmayı talep edebilir.Anlattığınız sebepler haklı sebeplerdir.Bu sebeple boşanma davası açabilirsiniz.Hakılılığınızı tanıklarla ve deliller ile ispat etmeniz gerekmektedir.Açacağınız çekişmeli boşanma davasında boşanma ile birlikte ,çocukların velayetini,nafaka,tazminat gibi taleplerde de bulunabilirsiniz.Daha detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.Saygılarımla.

 19. 22 Aralık 2019

  Mrb babam icin soru sorcakdım babam kalpden anjio olmustu 8 ay sonra aynı yerden koluna vuran agrı oldu doktoruna gittik ekg cektirip bisey olmadını soyleyip yolladı bizi 10gun sonra vefat etti babam orda daha detayli baksaydi böyle olmuyabilirdi hukuksal bisey yapablirmiyiz bu durumda

  1. @dmin
   24 Aralık 2019

   Onur Bey Merhaba,başınız sağ olsun. Babanızın vefatında hekim hatası var mı yok mu öncelikle bunu tespit etmek lazım.Eğer o gün babanıza müdahale edilseydi babanız bugün vefat etmez miydi?Ani bir kalp Krizi mi geçirdi?Açıkçası bunları şu aşamada tespit etmekte biraz zor gibi gözüküyor.Hekim hatası olup olmadığı konusunda,öncelikle birkaç hekimden fikir almanızı tavsiye ederim.Sonrasında hekimler size hekimin hatası derlerse,o zaman hukuki olarak biz tabiki size yardımcı olabiliriz.

 20. 25 Aralık 2019

  Merhaba, Yazlık evimizde (Balıkesir’e bağlı) evde kimse kalmadığı bir dönemde su faturası 2.000 Tl gelmiş ve otomatik ödeme de bunu ödemiş. Şimdi 600 Tl daha borcumuz var görünüyor. Telefonla söylenildiği üzere evin altındaki boruda çatlak olduğu için bu kadar su sızıntısı ıolmuş. Fakat bizim eve kadar su gelmiş değil. evi su basmış da değil. İtiraz hakkmız var mı, varsa nasıl yapmalıyız? teşekkürler

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   8 Ocak 2020

   Özge Hanım Merhaba,
   Sizin evinizin tesisatınızın bir borusu patlamış ve sızıntı oradan oluşmuş ise,faturayı size yansıtabilirler.Ama sizle ilgili olduğunu düşünmüyorsanız itiraz edebilir,borçlu olmadığınızın tespiti için dava açabilirsiniz.Saygılarımla…

 21. 4 Ocak 2020

  Derya hanım merhaba size bir sorum olacak .kardeşim 5 yıldır bir firmada çalışıyor.yanlız bu firmada maaşlar hep geç yatırılıyor kardeşimde 1999 öncesi sigortalı olduğu için 3600 e 15 yıl kanundan yararlanıp sgk dan kağıt götürüp işyerine verdi.işi bırakıp aynı zamanda tazminatını almak için.ama işyeri 56 gün ihbarın var demiş.benim sorumda bu 56 günü çalışmak zorunda mı.şu anda 1 maaş alacağı var.ihbar tazminatını almasa sadece kıdem tazminatını alıp işten ayrılabilir mi.yani normalde bu ihbar süresini çalışmak zorundalar ama bu 1999 öncesi sigortalılar içinde geçerli mi çünkü yaşımı bekliycem diye tazminatını alacak.şimdiden teşekkürler

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   8 Ocak 2020

   Oğuzhan Bey Merhaba,

   Maaşların 21 gün geç yatması iş akdinin haklı nedenle feshi sebebidir.İçeride 1 aylık maaşınız olduğunu söylüyorsunuz.Bu sebeple iş akdinizi haklı nedenle derhal fesih edebilirsiniz.Bu durumda ihbar süresini beklemenize gerek kalmaz.Bilgilerinize.Saygılarımla.

 22. 9 Ocak 2020

  Merhaba
  1 yillik kira sözleşmesi yaptigim evde 5.ayi oturuyorum ve ev rutubet yapmaya başladı hemde baya fazla evden hiç bir şekilde istediğim verimi alamıyorum ve rutubete allerjim var ev sahibi ile bu konuyu konuşup çıkmak istediğini soyledigimde cikamtacagimi cikarsamda kalan kira ücretlerini vermem gerektiğini söyledi ne yapmam lazım acaba evde gerçekten duramıyorum artık

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   20 Ocak 2020

   Merhaba,

   Kira sözleşmesini ayıp nedeni ile fesih ettiğinizi bildirir bir ihtarname göndermenizi tavsiye ederim.Ancak bu ayıbı ispat etmeniz gerekebilir.İlerleyen günlerde mal sahibi, size karşı dava açarsa ve kira alacaklarını talep eder ise,tespit yaptırarak evin rutubetli olup olmadığının tespit edilmesini talep edersiniz.Sizin evi tuttuğunuz tarihte böyle bir rutubet varmıydı,sonradan mı oluştu?Siz bunu bile bile mi tuttunuz bunlar tespit edilir ve mahkemece bu tespitler doğrultusunda kirayı ödeyip ödemeyeceğiniz konusunda bir karar verilir.Bilgilerinize…Saygılarımla.

 23. 10 Ocak 2020

  Merhaba, özel güvenlik görevlisi olarak 4 aydır bir şirkette çalışıyordum. İhbar süresini kullanıp istifa ettim. Benden 400 lira kıyafet parası kesmişler, ki kıyafetlerini iade ettiğim halde. İtiraz ettim ödemeyeceklerini söylüyorlar, muvakkat aldık işe girişte diyorlar, bir sürü matbuu evrak imzalatmışlardı birşeylere. Ama sözleşmede de iade edilir kıyafetler diyor. 400 lşra yasal bşr kesintimş, böyle bir hakları varmı? Yardımcı olursanız çok sevinirim, kiramın yarısı, mağdur oldum. Ne yapmalıyım?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   20 Ocak 2020

   Ercan Bey Merhaba,

   Sözleşmeyi görmek lazım.İşe başlarken birçok evrak imzalatabiliyor iş verenler haklısınız.İşçiler de işe ihtiyacı olduğu için okumadan imzalayabiliyorlar.Kıyafeti iade etmenize rağmen bu ücreti sizden kesmeleri adil değil.Ancak dava açarsanız da çok masraf yapmak zorunda kalabilirsiniz.Ücretinizi kendileri vermiyor ise dava açmadan yapılacak birşey yok malesef.

 24. 12 Ocak 2020

  Merhaba kiracımız sözleşmesi Nisan 15 te bitiyor ancak 7 ocakta bana lojman çıktı aybasina boşaltıyoruz evi diye aradı. Kira 15 ocakta ödemesi gerekiyor ancak ödemez boşaltır giderse ne yapmalıyım ben de kira ödüyorum son dakika haber mı verilir kiralık ilanı verdim aynı gün. Anahtarı teslim alalimmi ne yapmaliyiz

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   20 Ocak 2020

   Derya hanım Merhaba,

   Kiracı,kira sözleşmesini kira müddeti bitmeden önce fesih ederse,kira sözleşmesi sonuna kadar olan kira bedellerini de size ödemek zorundadır.Bununla ilgili,anahtarı kiracıdan alırken, “kiracının kira sözleşmesini tek taraflı fesih ettiğini bildiren ve kendi isteği ile kiralananı boşaltarak,anahtarı size teslim ettiğini” belirten bir yazı almanızı tavsiye ederim.Sonrasında kiracı bulamaz iseniz,kira alacaklarınız ile ilgili kiracınıza icra takibi başlatabilirsiniz.Saygılarımla…

 25. 13 Ocak 2020

  Merhaba bu akrabam hakkında 3 yol hapis kararı cikarilip onaylandi bu hapise itiraz ettik kaç günde belli olur ve 1 yıl hapis ertleme var dediler dogrumudur . Bu 1 yıl içinde itiraz talebine red gelse bile yine itiraz etme sansimiz varmı

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   20 Ocak 2020

   Melek Hanım Merhaba,
   İtiraz ettiğiniz mahkemeye,itirazınızın ne kadar süreçte sonuçlanabileceğini sorabilirsiniz.Her mahkemenin yoğunluğu farklıdır.Bu sebeple onlar sizi daha doğru bilgilendirirler.Saygılarımla…

 26. 15 Ocak 2020

  Merhaba avukat hanım ben 5yil önce anlaşmalı bosandim çocuğum için 300 tl nafaka bağlandı onuda icra yoluyla alıyoruz sorum su protokolde nafakanin her yil ufe oranda artması yazıyor fakat hiç artmadı .kararda protokolün aynen kabul edilmesi ve kararin eki sayilmasi yaziyor icradakiler nafaka artırın davası açmamı söylediler napmaliyim.birde nafaka artırın davası acarsam oda velayet davası açıp cocugu alabilirmi 11 yasinda cocuk ben çalışmıyorum onu sebep göstererek

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   3 Şubat 2020

   Ceren Hanım merhaba,
   İlk olarak nafaka arttırımı bugüne kadar yapılmadıysa,siz o artışı hesaplayarak ,bugüne kadar ödenmeyen toplam nafaka farkları için icra takibi başlatabilirsiniz.
   Diğer bir seçene;Nafaka ile ilgili kendi açmış olduğunuz icra dosyasında “devamı aylar…”içeren bir ibare var ise,icra müdürlüğüne de beyanda bulunarak aynı dosyadan nafaka farkları için borçluya muhtıra gönderilmesini talep edebilirsiniz.
   Nafa arttırımı yapılmasına rağmen bu nafaka artış tutarı size halen az geliyorsa ve çocuk için yeterli olmuyorsa ,eşinizin maddi durumu daha fazla nafaka ödemeye elverişli ise tabiki nafakanın arttırımı için dava açabilirsiniz.
   Tüm bunların dışında eşiniz çocuğun velayetinin değiştirilmesi için dava açabilir ancak çocuğun velayetinin değişmesi için geçerli ve haklı bir sebep olması gerekir.Çalışmamanız haklı bir sebep değildir.Çocukta 11 yaşında kimde kalacağını beyan edebilecek yaştadır.Bu sebeple çocuk annemle mutluyum derse,çocuğun üstün yararı gereği sizinle yaşaması daha uygun olacak ise diğer hususlarda da bir sıkıntı yok ise,hakim karşı tarafın açtığı velayetin değiştirilmesi davasını red edecektir.
   Bilgilerinize,Saygılarımla…

 27. 15 Ocak 2020

  Mrb hocam ben 2011 iş kazası gecır dım ve hala mahkemem devam edıyor uyaptan baktım yaklasık 2 haftadır ıncelemede dıyor. İş mahkemesınde ben haklı cıktım karsı taraf temzı yoluna bas vurdu. Su an yargıtayda incelemede nezaman sonuclanır acaba

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   3 Şubat 2020

   Selahattin bey Merhaba,
   Dosyanızın ne zaman sonuçlanacağı Yargıtayın yoğunluk durumuna bağlı.Bununla ilgili olarak dosyanızın gönderildiği ilgili Yargıtay Hukuk Dairesi ile iletişime geçebilirsiniz.Onlar size ne zaman sonuçlanacağı hususunda daha net bilgi verebilirler.Yargıtaya,dosyanızın öncelikli incelenmesi için bir dilekçe de gönderebilirsiniz.Yargıtay haklı gerekçeleriniz var ise,dilekçenizi değerlendirebilir ve dosyanızı daha erken inceleyebilir.Bilgilerinize,Saygılarımla…

 28. Melek
  22 Ocak 2020

  Merhabalar avukat hanim,benim eşimin kendine ait isyeri vardi o dönemde aldigi mal borclari vardi daha sonra isleri kotu gidince isyerini devretti mal borclarininda yarisini ödedi fakat diger yarisini odeyemedi beklemeleri icin biraz sure istedi, bu donemdede issiz kaldi suan hala is ariyo, karsi tarafta avukata vermis dun icra kagidi geldi esim suan issiz ödemesi mümkün degil ne yapabiliriz nasil bi yol izleyebiliriz miktar baya yuksek bunu dusurebilirlermi ustune bayagi faizde koymuslar

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Melek Hanım Merhaba,
   İcra dosyasındaki alacak ile,alacağın taksitlendirilmesi veya indirim ile ilgili insiyatif tamamen alacaklıda veya alacaklının avukatındadır.Onlarla bu konuyu görüşmeniz gerekir.
   Saygılarımla

 29. 23 Ocak 2020

  Avukat hanım merhaba.ben ortak bir iş yeri açtım bir arkadaşımla.ortak olduğuma dair aramızda yaptığımız ortaklık sözleşmesi var.ortağım benden habersiz iş yerini devretti bana hiç bir ücret ödemeden ne yapabilirim

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Ali Bey Merhaba,
   Bu devir nedeni ile uğramış olduğunuz zararlarınız hakkında ortağınıza karşı tazminat davası açabilirsiniz.Tabi aranızdaki sözleşmeyi de görmekte fayda var sizi doğru yönlendirebilmek için.
   Bilgilerinize,Saygılarımla…

 30. 24 Ocak 2020

  Merhabalar, Ben 7,5 yıldır özel bir bankanın şubesinde çalışmaktayım. Son 3 yıldır artan baskı, mobbing ve yapmazsan kovulursun gibi tehditler yüzünden psikolojim bozuldu. Devlet Hastanesinden Heyet raporu aldım. Psikiyatri bölümü “Uyum Bozukluğu” teşhisi koydu. İlgili durumla ilgili 1 adet kovulan, 1 adet aynı sebeplerle istifa eden ve 1 adet hala çalışmakta olan şahidim de var. Ayrıca mobbingin çoğu yüzyüze ve telefon aracılığı olmasına rağmen bu niteliğe sahip yazılı mail dökümanlarım da var. Bankama Heyet raporunu gönderdim ve sağlık sebebiyle iş akdimin feshini talep ettim. Bankamın İnsan Kaynakları birimi bankanın mobbing yapmadığını ve tazminat ödemelerini yapmayacağını söyledi. 4857 nolu İş Kanunun 24/I maddesince sağlık sebebiyle iş akdimin feshini tazminatlı olarak sağlamak için nasıl bir yol izlemeliyim. İyi günler dilerim. Saygılarımla

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Oğuzhan bey iş akdinizin feshini yazılı bir şekilde mi talep ettiniz?İlk olarak iş akdinizi haklı nedenle fesih edebilmek için mobbinge uğradığınızı,nasıl bir mobbing uygulandığını detaylı bir şekilde yazmanız bu sebeple sağlık problemleri yaşadığınızı detaylı bir şekilde dilekçenizde belirtmeniz gerekirdi.İleride açacağınız işçilik alacakları ile ilgili tazminat davasında imzaladığınız her evrak önünüze lehe veya aleyhe olarak çıkacaktır.Bu sebeple iş akdinizi fesih ederken bir avukattan yardım almanızı ,iş akdi fesih ihtarınızı avukat aracılığı ile yazmanızı tavsiye ederim.Bu konu hakkında tarafıma da ulaşabilirsiniz.
   Saygılarımla…

 31. 27 Ocak 2020

  merhaba. yönetici ile konuşmuyorum. ben toplantılara gelmemeyim diye toplantıları evinde yapıyor. toplantı yerini tarafsız biryerde yaptırmak için ne yapabilirim. saygılar.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Merhaba Soner Yiğit Bey,
   Tam olarak anlayamadım aslında.Yöneticiniz iş ile ilgili toplantıları evinde mi yapıyor?Eğer böyle bir durum var ise bu size karşı uygulanmış bir mobbing anladığım kadarıyla.Bu durum iş akdinizin haklı nedenle fesih etmenize sebeptir.Ancak sizi tam anlayamadım dediğim gibi.Oyüznden size tam olarak yardımcı olabilmem için tarafımla iletişime geçmenizi tavsiye ederim.
   Saygılarımla…

 32. 29 Ocak 2020

  Derya hanım merhaba;
  Halen duruşması devam etmekte olan bir mahkemem var. 2018 yılında aracım çalınmıştı ve 1 yıl sonra bulundu, Aracımı teslim aldığımda 4000 tl kadar bir hasar meydana gelmişti, bu durumu mahkemeye bildirdim. Sanıkların suçlu bulunması durumunda masrafım karşılanır mı veya nasıl bir yol izlemeliyim?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Murat bey Merhaba,Ceza mahkemesi aracınızdaki zararın giderilmesi ile ilgili bir karar vermez.Zararınız ile ilgili olarak hukuk Mahkemelerinde dava açmanız gerekmektedir.
   Bilg

 33. 29 Ocak 2020

  Merhabalar , babam apartman yoneticimizle telefonda yaptigi gorusmede karsi tarafin tahrikiyle kufur.hakaret ‘ve tehditvari konustu karsi taraf gizlice babamin konusmasini kayit edip karakola gidip komisere dinletmis babam ifade verdi .bu ses kaydinin gecerliligi var midir delil olarak?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Gülçin hanım merhaba,
   Telefonda yapılan hakaret ve küfürlerde,hakarete uğrayan kişi başka türlü delil toplayamıyorsa ses kaydı alabiliyor ve bunu delil olarak sunabiliyor.Ceza mahkemeleri geçerli kabul edebiliyor.
   Bilginize.

 34. 29 Ocak 2020

  Merhabalar. Başımıza şöyle bi durum geldi. Kayın validem kızıyla evlendiğimiz zaman evini kızına satışını gerçekleştirdi. Üzerinde bulunan şirketi kardeşi yönetiyodu. Ve yaklaşık olarak 1 milyon kadar bi borcu var şuan şirketin. Kayınvalideyi dımdızlak çaresiz bıraktılar. Borçlarınıda ödemiyorlar. Bu ödenmeyen borç yüzünden kızına sattığı ev anlaşmalı satış yapmışsın sen şeklinde denilip haciz olma ihtimali varmıdır?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Caner Bey Merhaba,

   Kişi kendi muvazaasına dayanarak tapu iptal ve tescil davası açamaz,tapuyu geri isteyemez maalesef.
   Bilginize.

 35. 30 Ocak 2020

  Merhaba. İyi günler. Size bir sorum olucaktı. Alt üst soyumu sorguladığımda kütüğüm farklı bir bölgede mernis gelmeden önce değiştirmiş babam. 1950 yıllarında. Babam vefat durumunda. Kütük Ağrı ili aslen dedem Bingöl yazıyor. Mernis önceden olsaydı böyle olmazdı. Çocuklarım Ağrı ili yüzünden okul hayatlarında da sorun yaşıyor. Kayıt düzeltme davası açıp aslıma dönüp Bingöl ile değiştirebilir miyim ? Olumlu sonuçlanır mı ? Teşekkürler.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Murat bey Merhaba,
   Haklı sebepleriniz söz konusu.İş akdinizi haklı nedenle fesih ederek tazminatlarınızı almak için hukuki yollara başvuru yapabilirsiniz.
   Bilg.

 36. 30 Ocak 2020

  Merhaba
  Sahte facebook üzerinden aile üyelerimden birine iftira atıldı.Ben bunun kim oldugunu ögrenmek ve manevi olarak dava acmak istiyorum.Nasıl bir yol izlemem gerekir.Bilgilendirirseniz sevinirim Derya Hanım.Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Buse Hanım merhaba,

   Cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak iftira atanın kimliğinin tespit edilmesini ve cezalandırılmasını talep edebilirsiniz.Manevi tazminat davası ayrı bir süreçtir.Manevi tazminat davası açmak için hukuk mahkemelerinde dava açmanız gerekir.

 37. 31 Ocak 2020

  Hakkımda 2 yıl hapis verildi 7 gün içinde itiraz edip istinaf mahkemesine baş vurabiliyormuşum fakat hiç bişey yapmazsam 7 gün sonra ceza evi :{
  Soru: peki istinaf kararı çıkması 3 ay sürerse bu süre zarfında akıbetim nolur?
  Şimdiden çok teşekkürler

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Halil Bey Merhaba,

   Ceza mahkemelerinin kararları kesinleştiklerinde infaz edilir.
   Bilg.

 38. 1 Şubat 2020

  Eşimden boşandım çocuğumun velayeti anneye verildi.cocugumla görüş günleri belirlendi .bu günlerin dışında babası olarak okuluna görmeye yanına uğrayabilirmiyim. Kanunen bu suçmu. Eşimin uzaklastirma karari var yanlız kendisi için. okuluna gitmeyi karara uymadı diye bahane edebilirmi. Teşekkürler iyi çalışmalar.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Osman Bey Merhaba,
   Çocuğunuza karşı uzaklaştırma kararınız yoksa,çocuğunuzu görmek için okuluna gidebilirsiniz.
   Bilg.

 39. 1 Şubat 2020

  Yaklaşık 6-7 sene önce babama zorla şener imzalatılmıştı ıtiraz ettiğinize başka bir suçla ceza evine sokmayı başardılar. Senet davasını kazanıp babama senetleri vermişlerdi babamda tabi kazandım diye senetleri yırtıp atmıştı. Tekrar karşı taraf senet davası açmıştı ve dün mahkemeyi kaybetmişiz. Kapatılan bir dava neden tekrar açılmıştır? Napıcağımızı bilmiyoruz.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Yasemin hanım Merhaba,
   Eski açılan davanın ve yeni açılan davanın evraklarını görmemiz lazım.Bu şekilde size bilgi vermemiz çok zor maalesef.
   Saygılarımla…

 40. 2 Şubat 2020

  mrb..size sormak istediğim eşim benden habersiz devri kendi adına olan arabamızı satmıştır.ve sonrasında arabanın parasını ne yaptığının bilgisini tarafıma bildirmemiştir.sattığından bile çok zaman sonra haberim olmuştur.parasını ne yaptığını sorduğumda ise borcum vardı ona verdim veya anneme altın aldırdım annemde duruyor gibi kaçamak cevaplar vermiştir.bu konuyla ilgili nereye nasıl müracaat edebilirim

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Ebru Hanım Merhaba,
   Eşiniz bu şekildeki davranışı ile güveninizi zedelemiş anladığım kadarıyla.Bu sizin için bir boşanma sebebidir.Boşanma davası açarsanız ,ayrıca mal paylaşımı davası açarakta hakkınızı talep edebilirsiniz.Boşanma davası açmadan yapabileceğiniz bir durum yok maalesef.

 41. 2 Şubat 2020

  mrb özetle bulundugum ilde okula tazminat davası actım mıllı egıtımı dava etmıs oldum yanı.bolge mahkemesı ardından ıstınaf kazandım.sorum su bundan sonraki süreç nasıl olur resmi kurum oldugu için icraya veremiyoruz sanırım kendilernin ödemesi bekleniyormus nasıl bir yol izlemem gerekiyor.teşekkur ederim simdiden

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Hasan Bey Merhaba,
   İcra takibi başlatıp kendilerine bir ödeme emri gönderebilirsiniz.Sonrasında icraya ödeme yapacaklardır.
   Bilgilerinize,Saygılarımla…

 42. 2 Şubat 2020

  Merhaba eşim bi arkadaşı aracılığla hacizden araba çıkarmak adına vergi dairesine 40 bin tl yatırdı dekont var ama dekontta arkadaşının adı yazıyor ve arkadaşı telefonlara bakmıyor avukat hanım ben bu adamı mahkemeye verebilir miyim bu şartlarda telefonda bütün konuşmalar var aynı zamanda eşinin hesabına atılmış paraların dekontuda var

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Nisan Hanım Merhaba,
   Biraz zor ama denemenizi tavsiye ederim.Mesajları ve banka dekontlarını delil olarak gösterebilirsiniz.
   Bilgilerinize,Saygılarımla…

 43. 4 Şubat 2020

  Merhaba
  Ablamın boşanma ve velayet davası 7 yıldır sürüyordu sonunda sonuçlandı boşanma gerçekleşti çocuklar ablama verildi.Şimdi bundan sonra sırasıyla ne yapması gerekiyor.Biz çocukları bir an önce almak istiyoruz ama bize söylenen gerekçeli karar çıktıktan sonra karşı taraf itiraz edecek onların itirazı reddedildikten sonra çocukları alacağız diye söylendi bu doğru mu bu şekilde mi oluyor.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Oğuz Bey Merhaba,
   Çocukların velayeti ablanıza verildiyse gidip çocuklarını hemen alabilir.
   Bilg.

 44. 4 Şubat 2020

  700 TL ye bakım yapan bir falcıya siz kafayı yemişsiniz altından daha pahalı saçmalık sana 700 TL veren varmı dedim instagram dan ve bana kişi hürriyetine işine hakaretten dava edeceğini söyledi mümkün mü

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Ece hanım merhaba.Tabi karşı taraf şikayetçi olabilir.Ancak söylediğiniz bu kelimelerin hakaret değil de ağır eleştiri olarak mahkemece kabul görme ihtimali söz konusu.Bu da sizin lehinize olur.
   Bilg.

 45. hasan kaya
  5 Şubat 2020

  1 İş mahkemesi
  1 işçi (alacaklı)
  iş mahkemesi açılıyor, alacaklı kazanıyor ve icra davası açılıyor.
  icra davasında resmi kurum borcunu ödüyor ama mahkeme istinafa dönüyor
  resmi kurum ödemeyi 2019 Mart ayında yaptı. ve parayı mevcut avukatımın vakıfbank hesabına yollamışlar (uyap kanalı ile öğrendiklerim.
  toplamda 1 hukuk iş mahkemesi, 1 bölge adliye istinaf ve 1 de icra davası var ve hepsi devam ediyor ve son hareket 3 ay önce olmuş.
  Soru
  Avukatım bu parayı çekemeyeceğimizi söylüyor. DOĞRUMUDUR?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Hasan Bey Merhaba,
   Tehiri icra talepli üst mahkemeye (istinaf mahkemesine)gönderilmiş ise,parayı çekemezsiniz.Parayı avukatınızın hesabına göndermemişlerdir diye tahmin ediyorum.Para icra dosyasında teminat olarak bekler.Ancak avukatınızın hesabına gelmiş ise avukatınız size gönderebilir parayı.Bilg.

 46. 5 Şubat 2020

  Merhaba Derya Hn,
  2016 yılında aldığım yazlığa ait bu tarihten önceki site aidat borcu benden talep edilmekte. 2016 yılından sonraki tüm ödemeler yapılmış durumda. Bildiğimiz kadarı ile eski sahibi hakkında daha önce yasal bir takip işlemi de başlatılmamış ancak borç, deftere not düşülmüş. Bu borcu ben mi ödemeliyim?
  Teşekkürler.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Necmettin bey merhaba,
   Bu borcu mal sahibinden tahsil edebilirler.Eğer sizden tahsil ederlerse,siz de eski mal sahibine karşı icra takibi başlatabilir ya da dava açabilirsiniz.
   Bilg.

 47. 5 Şubat 2020

  Merhaba

  Doğum tarihim 1978, sigorta başlangıç 2001. Ancak 1997 yılında üniversite 1. sınıf yaz tatilinde 3 ay bir işyerinde çalıştım. Bunu teyit edecek şahitler var ve işveren de bunu onaylayacaktır.

  SGKya başvurup sigorta başlangıç tarihimi düzelttirmek mümkün mü? O işverene ne gibi bir yaptırım uygulanır. Tahmini para cezası ne kadardır?

  cevabınız için şimdiden teşekkürler

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Zehra Hanım Merhaba,
   Tabi,sigorta hizmet tespitiniz için dava açabilirsiniz.Ne kadar ceza çıkacağı hususunda sgk ya danışmanız daha doğru olacaktır.
   Saygılarımla..

 48. 5 Şubat 2020

  4 buçuk yıla yakındır çalıştığım şirketimde şuanda maaşlarla ilgili sorunlar yaşamaktayım. Yatırılan maaş asgari ücret fakat teklif ettikleri maaş çok altında. Arada oluşan rakamı Nakit olarak isteyip karşılığında herhangi bir yazı veya makbuz vermemektedirler ve buna karşılık ister çalışın ister çalışmayın şartlarımız bu siz bilirsiniz gibi sözler duydum, ayrıca 4 buçuk yıllık çalışma hayatımda her ay kesinti adında yaklaşık 125 TL lik maaş kesintisi yapıp elden getireceksiniz ve vermezseniz işten çıkartırız kelimeleri ile karşılaştım. Şu anda bunu kanıtlamak için elimde herhangi bir belge olmasa da hakkımı arama yöntemim nedir, İşi bıraktığımda tazminat alabilme durumum devam eder mi, yardımcı olursanız çok sevinirim. Ayrıca istemeyerek de olsa ses kaydı almak zorunda kaldım.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Bekir Bey Merhaba,

   Anlattıklarınızdan dolayı iş akdinizi haklı nedenle fesih etme hakkınız var.İş mahkemelerinde açacağınız tazminat davasında, bu hususları iş yerinde çalışan tanıklar ile ispat edebilirsiniz.
   Bilg.

 49. 7 Şubat 2020

  Merhaba Hocam,
  Rahmetli dedemden kalan arazi üzerindeki hakları için halalarım babama vekalet verdiler , babam da vekaleti kullanarak bana satış gerçekleştirdi. (Ancak para alıp verme olmadı) Burada,
  – Halam vaz geçtiğini söylese yada pişmanım falan dese ve dava açılsa satış riske girer mi.?
  – Para verme söz konusu olmadığı için bir risk doğurur mu ?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Eyüp Bey Merhaba,
   Tam anlayamadım demek istediğinizi ancak babanız vekaleti kötüye kullanarak halalarınızın rızası dışında size satış gerçekleştirmiş ,halalarınıza da bir para transferi yapmamış ise ,halalarınız hem hukuk hem de ceza davası açabilir.
   Bilg.

 50. 8 Şubat 2020

  Merhabalar Derya Hanım istanbulbilisim.com isimli firmadan 12,12,2019 tarihinde 1400 tllik sipariş verdim.Firma ne ürünü gönderdi ne para iadesi yaptı.Muhasebe birimlerine iade için aktardıklarını 10 gün içinde paranın iade edileceklerini demelerine rağmen hala iade yapılmadı.Ben mahkemeye vermek istiyorum.Nasıl yapabilirim? Birde mağdur ettikleri için ayriyetten dava açabilirmiyim?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Merhaba Metin Bey,
   Tüketici hakem heyetine başvuru yapmanızı tavsiye ederim.Mağdur ettikleri için ayrıca açmak istediğiniz dava manevi tazminat davası ise o konuda pek olumlu sonuçlanacağını düşünmüyorum.Ancak bu paranızın iadesi için tüketici hakem heyetine başvuru yapabilirsiniz.
   Bilg.

 51. 8 Şubat 2020

  Derya hanım merhaba hakkımda açılmış bir icra takibi var ve ben icra tutarını uyap üzerinden ödememe rağmen yaklaşık 12-13 gündür dosya açık gözüküyor ne zaman kapanır veya ödemem gereken başka ücret var mı acaba ?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Lokman Bey Merhaba,icra dosyasından kapak hesabı yaptırarak ödemeyi yaptıysanız icra müdürlüğü dosyayı kapatacaktır.İcra daireleri biraz yoğun çalıştıkları için,icra dairesine giderek dosyanın infaz edilmesi için kendilerini uyarmanızı tavsiye ederim.Eğer küçükte olsa bir bakiye borcunuz kalmış ise,onu ödemeden dosyayı infaz etmeyeceklerdir.Bu sebeple en doğru cevabı icra müdürlüğünden alırsınız.
   Bilg.

 52. 9 Şubat 2020

  İsmimi değiştirmek istiyorum sürekli alay ediyorlar.Bu değişmesi için yeterli olurmu acaba?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Merhaba,
   Tabi isminiz alay konusu olabilecek bir isim ise değiştirmek için nüfus müdürlüğüne karşı dava açabilirsiniz.
   Sayg.

 53. 10 Şubat 2020

  Merhaba Av.Derya hanım. Çalıştığım Güvenlik şirketinden İş akdimi haklı nedenlerle fesih ederek 2016 yılında avukata genel vekalet vererek dava açtım.Dava 2019 mayıs ayında sona ererek haklılığımıza dair karar çıktı. Şu an güvenlik şirketi faal çalışmaktadır. Avukat bana “Bankaya sordum 100.sıradayız bu parayı alamayız ” diyerek çeşitli bahaneler uydurdu. 2019 Mayıs itibarıyla ben kendisini aramadım oda beni aramadı. Geçen hafta kendisini telefonla arayarak durumu sordum.Herhangi bir gelişmenin olmadığını söylediğinde ben nasıl olur faal olan bir şirket sadece bir banka ilemi çalışıyor deyince “Şirkette eski çalıştığın arkadaşların varsa onlara hangi bankalarla çalıştığını sor” deyince ben şirketin çalıştığı tüm bakaları tespit ederek kendisine sundum. Eğer hala ümitsiz iseniz davadan çekilebilirsiniz. Dedim oda bana bankalara tekrar yazı yazdım eğer olmazsa dosyanızı size vereceğim. Dedi .Aldığım duyumlara göre karşı davanın avukatı ile anlaşmaya girdikleri söyleniyor.Size sorum dosyayı elden bana verebilirmi yoksa davadan çekildiğine dair belirli işlemmi yapması gerekiyor. Veya b enim ne gibi bir işlem yapmam gerekiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Hoşça kalın.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Mahmut Bey Merhaba,
   Avukatınız dosyaya istifa dilekçesi sunabilir.Böylece dosyadan çekilmiş olur.
   Bilg.

 54. 11 Şubat 2020

  Merhaba Derya hanım eşim arkadasina kefil oldu borçlu borcunu ödemediği için evimizi ve arabamizi haciz ettiler benim evim ve arabam giderse bu borca karşılık biz ödemiş oluyoruz asıl borcludan talep edebiliyormuyum bu giden mali veya parayı yoksa sırf kefil oldu diye mallar gitmiş mi oluyor (teşekkürler)

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Merhaba Rabia Hanım,
   Asıl borçludan ödediğiniz parayı rücu edebilirsiniz.
   Bilg.

 55. 12 Şubat 2020

  Mrb ben bir devlet memurana kredi çektım ve parayı verdim bana 2-3 ay içinde geri ödeyecegını söyledi fakat sonra başıma kötü olaylar geldi dedi fakat kredi taksitlerini öderim paranıda kısa sürede verecem dedi. bende 9 ay sonra kendinden senet talep ettim kabul etti ama senedi ilk verdim tutara (ana paraya göre) aldım teminat olarak karşı tarafda kabul etti; sonra taksitleri ödemeye devam etti şimdi ufak bi 5bin kaldı ben senedi icraya vereceğim deyince iyiniyetli davranmama ragmen bana şantaj yapıyor.Şahitlerim var senedi benden zorla aldın diyor bekle fazla bişey kalmadı ne zaman ödersem o zaman senedimi bana ver diyor bu arada bana ödeme de yapmıyor icraya versem kaybetme ihtimalim varmı çünkü bankada benı sıkıştırıyor.senet vadesiz ama geçerlilik süresi daha bitmedi.lütfen acil cvp verirmisnz.

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Yasin Bey Merhaba,
   Senedi icraya koyabilirsiniz.
   Sayg.

 56. 13 Şubat 2020

  12 senedir pvc işinde çalışmaktayım. Bazı sorunlar yüzünden çıkmak istiyorum ama tazminatiminda kalmasını istemiyorum. Haftalık 51 saat çalışıyorum. Aldığım maaşın sadece asgari ücretini bankaya yatırıyor gerisini elden veriyor primin dolmasına daha 4 yıl var. Ne yapabilirim. Şimdiden teşekkürler

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Halil Bey Merhaba,
   İş akdinizi haklı nedenle fesih etmek için sebepleriniz var.Doğru birşekilde iş akdinin feshi ihtarı gönderilmesi halinde iş verenden tazminatlarınızı alabilirsiniz.Detaylı görüşmek isterseniz bana ulaşabilirsiniz.
   Sayg.

 57. 15 Şubat 2020

  Meraba bnm esim aileme bnmle ilgili ahlaksiz bi mesjlar gondermisti bnde bu durumdan sikayetci olup esime dava actim ama eski esim mahkemelere katilmadi e devlettede nihai karar yazildi yaziyo bunu bna aciklarmisiniz

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Merhaba,
   Mahkemece bir karar verilmiş.Ne karar verildiğini öğrenmek için mahkemeye gitmelisiniz.
   Sayg.

 58. 21 Şubat 2020

  Merhabalar 3 yıllık evliyim. Söz konusı evlilikten 2 cocuğum var biri 23 aylık diğeri 5 aylık. Eşimin beni daha önce darp ettiğine dair karakolda şikayetim ve evden uzaklaştırması var. Ayrıca çok fazla alkol alan birisi. Cep telefonuna bir uygulama yükleyip ordan kişi veya kişilerle konustuğunu bir arkadası ile mesajlaşırken gördüm . Cep telefonundan resimlerini çektim . Boşanmaya karar verdik ancak beni 23 aylık oğlumu elimden alacağı gerekirse mahkemeyi satın alacağı konusunda tehdit ediyor. Süre gelen hakaretler ve şiddetli geçimsizlik var. Bu konuda şahitlerimde mevcut. Birde bana nafaka ve tazminat vermeyeceğini söyledi. Kendi işini yapıyor. Aylık net kazancı kağıt üzerinde 9000 civarı. Sizce çocuğumu alabilir mi ? Tazminat ve nafaka hakkım nedir ?

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Rümeysa Hanım Merhaba,
   Anlattıklarınızdan bu evlilik birliğinin sonlanmasında eşinizin kusurlu olduğunu anlıyorum.Kusurlu olan eş,kusursuz olan eşe tazminat ve nafaka öder eğer talep olursa.Müşterek çocuklar çok küçük.Anne bakım ve sevgisine muhtaç oldukları için velayetleri anneye verilir.Detaylı görüşmek isterseniz arayabilirsiniz.
   Sayg.

 59. 21 Şubat 2020

  17 ay boyunca ben kiracı olarak oturuyorum kira sözleşmem mevcuttur ev sahibim bana son 4 aylık ev kirasının yatmadigini söylüyor kasım 2019 ve aralık 2019 tarihleri arasında olan 2 tane ev kiramı elden teslim ettim kendisi 78 yaşında ben çekemiyorum elden ver dedi ocak ayında ise kiramı gönderirken kasım ve aralık ayı ev kiraları elden teslim edilmiştir diye yazdım ocak ve şubat ayları internet bankacılığı üzerinden yatırdım bu 17 ay boyunca ev kiralarini düzenli ödedim hiç bir aksama olmadan dekontları inkar ediyor bana para vermedin diyor Bu durum da ben elden vermiş olduğum 2 kira bedelini tekrar vermek zorundamıyım dekonta elden verildi.yazmam benim lehime olur mu hiç bir şekilde kira vermemezlik yapmadım tüm dekontlar mevcuttur

  1. Avukat Derya Tereci Y.
   10 Mart 2020

   Cem Bey Merhaba,
   Kira bedellerinizi banka aracılığı ile göndermelisiniz.Elden ödediğiniz kiraları elinizde bir makbuzunuz olmadığı için mal sahibi sizden talep edebilir.Tanıkla ispat edilecek bir hususta değildir.
   Bilg.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Call Now ButtonDetaylı Bilgi İçin Arayın
× Whatsapp Bilgi

Anahtar kelimenizi girin